O nás

O nás Ľuďoch:
Kto vás týmto všetkým bude sprevádzať? Aké sú v skratke ich životné príbehy? Sú to dvaja aktívne nomádsky žijúci muži (i cigánske duše) v zaujímavo namiešanej kombinácii veku i skúsenosti, tzv. stará a nová škola.
 
Image
Image
Image
Michal N. Muško ... 
Predstaviteľ mladšej generácie, rodák zo stredného Slovenska. Milovník koní a starých časov, taktiež bohémska dušička. V minulosti dlhoročne aktívne pôsobiaci muzikant, v súčasnosti remeselník: šitie kožených topánok na mieru. Cestovateľský učeň a spoločník Janka M. Michal žije (zimuje) na lazoch stredného Slovenska, kde sa počas zimy venuje šitiu na mieru ručne robených kožených topánok. Niečo už cez 7 rokov pod značkou www.mishoes.sk (mišús). Celoročne býva v maringotke, ktorú s pomocou božou, rodinou a priateľmi postavil od základu nanovo, na štýl drevenica na kolesách. Vlastní dva kone a 2 vozy na prenajatom pozemku (nemá vlastný), kto by mu chcel podarovať alebo ponúknuť pozemok čím divší, tým lepšie a kdekoľvek, neváhajte ho kontaktovať. Rád sa venuje pestovaniu zeleniny, bylinkám, koňom, seba rozvoju, astrológii, ale i muzicírovaniu prevažne na bubnoch rôzneho druhu. Odkedy začal vnímať svet a seba v ňom, priťahujú ho nomádske kultúry s prírodným spôsobom života. Taktiež má slabosť na starú fajtu "Kočovných cigáňov" a ich spôsob prežitia, kočovania, kultúry a remesiel... Ku koňom sa dostal pomerne neskoro v 30 rokoch života, ale bola to o to hlbšia láska a spojenie (koniarska choroba). S koňmi "na povetrí" žije denno denne už niečo cez 6 rokov. Jeho prvý kôň bol mladý huculský valach, s ktorým strávil veľa času prácou zo zeme, obsadnutím ho a zaťahaním. Veľmi si obľúbil tuto fajtu Huculských koní pre svoju "tvrdú" prírodnú, až divokú náturu, ktorá sa mu skoro stala osudná. Práve preto má rád aj ľudí typu Hucul... Muško je komunikatívny hravý typ, ktorý vám rád porozpráva o kadečom možnom aj nemožnom, taktiež vám rad ušije topánky na mieru a veľmi rád s vami pozdieľa svoje skúsenosti a príbehy života "na povetrí po bačovsky"
Michal

Naše skúsenosti

- Organizácia a aktívne robenie konskej turistiky od roku 2002
- Roky praxe a skúsenosti s koňmi a turistami v teréne na koňoch, voze, maringotke ...
- Bohaté skúsenosti s varením chutného jedla na ohni a s vybavením potrebným v terénnej kuchyni ...
- Taktiež máme bohaté skúsenosti z prerábania a budovania maringotiek aj vozov na bývanie pre ľudí vo svete známe pod názvom tzv. Tinyhouse 

Naše kone

- Stádo Huculskych a miešaných koní: kobylky, valachy aj žrebec ... 
- Kone rôzneho veku i skúseností (učiteľské i surové ) ...
- Kone žijúce celoročne na pastvinách v podhorskom teréne ako stádo ...
- Kone aktívne priahané i sedlané počas celej sezóny ...
- Kone bezpečné pre deti, začiatočníkov ako aj skúsených jazdcov i kočišov ...